h_butt1.gifzasady.gifh_butt3.gifh_butt4.gifh_butt5.gifh_butt6.gifh_butt7.gifrace_08.jpg
Login:

Hasło:
przypomnij haslo

Konkurs polecających - miliony do wygrania - szczegóły tutaj

Jak grać?

Nie wiesz jak grać w xracer.pl? Poniżej przedstawiamy opis poszczególnych pozycji w menu.

Wyścig - w grze xracer gracze mogą próbować swoich sił w wyścigach podzielonych na 3 kategorie. Dla początkujących użytkowników przeznaczone są wyścigi typu drag, dla bardziej doświadczonych zawody typu drift a dla zaawansowanych graczy wyścigi typu sprint. Każdy wyścig ma ustaloną trudność określoną wartością liczbową. To czy uda Ci się wygrać dany wyścig zależy od wielu czynników np. respektu, doświadczenia, samochodu czy umiejętności kierowcy. Jeśli wygrasz wybrany wyścig otrzymasz nagrodę w postaci punktów respektu i doświadczenia oraz określoną sumę pieniędzy. UWAGA! Jeśli jednak przecenisz swoje umiejętności i zbyt szybko wystartujesz w trudniejszych wyścigach to możesz przegrać. Przegrana w wyścigu skutkuje odjęciem połowy wszystkich wartości, jakie można było w nim wygrać. W wyścigach można brać udział raz na 5 minut.

Pojedynek - tutaj możesz wyzwać na pojedynki innych graczy. Swojego przeciwnika możesz wybrać tylko z wyświetlonej listy. Na liście zawsze znajduje się 40 użytkowników, którzy sąsiadują z Tobą w rankingu. – 20 lepszych i 20 gorszych. Jeśli wybierzesz kogoś spoza listy system automatycznie przekieruje Cię z powrotem. Wszystkie pojedynki odbywają się według ściśle określonych zasad. Aby przystąpić do pojedynku musisz posiadać przy sobie minimum 200zł. Jeśli uda Ci się pokonać przeciwnika otrzymujesz część jego respektu i doświadczenia a także 10% pieniędzy, jakie miał przy sobie w czasie pojedynku. (UWAGA! Musisz pamiętać, że atakowany użytkownik w czasie pojedynku może być zadłużony – wygrywając pojedynek z takim użytkownikiem przejmujesz 10% jego zadłużenia!) Jeśli jednak nie uda Ci się wygrać tracisz część swojego respektu i doświadczenia oraz 10% gotówki. O tym, kto wygrywa pojedynek decyduje system przeliczając wszystkie statystyki obu graczy według określonego wzoru – użytkownik, którego statystyki po przeliczeniu są wyższe wygrywa pojedynek. Podczas pojedynków mogą wystąpić także tzw. zdarzenia losowe –można złapać gumę, można zostać złapanym przez policję a także samochód może odmówić posłuszeństwa. Jeśli takie zdarzenie przytrafi się któremuś z graczy automatycznie przegrywa on pojedynek. Wszystkie zdarzenia mogą przydarzyć się zarówno atakującemu jak i atakowanemu. Jeśli zdarzenie losowe w jednym pojedynku spotka obu graczy to wtedy mamy remis i żaden z graczy nic nie wygrywa ani nic nie traci.

Team - w naszej grze każdy użytkownik może założyć własny team lub dołączyć do już istniejącego. Aby założyć własny team należy uiścić odpowiednią opłatę, wybrać nazwę i tzw. Tag, który będzie używany np. podczas pojedynków miedzy drużynami. Po założeniu własnego temu uzyskujesz dostęp do panelu, w którym możesz nim zarządzać. Aby inni użytkownicy mogli dołączyć do Twojej grupy musisz wysłać im zaproszenie – jeśli je zaakceptują to automatycznie zostają wcieleni do Twojego teamu. Ilość graczy w drużynie jest ograniczona i zależy od poziomu Twojego teamu. W submenu Pitstop masz możliwość zwiększenia ilości miejsc wpłacając określoną kwotę i rozbudowując swój team (wpłat na rozbudowę mogą dokonywać wszyscy członkowie, ale decyzje o rozbudowie podejmuje zawsze założyciel). Im większy team tym większe szanse na wygrywanie pojedynków drużynowych. W panelu jest również edytowanie opisu drużynowego oraz aktualny ranking członków. Jeśli nie chcesz posiadać już własnego teamu lub chciałbyś przekazać komuś przywilej jego prowadzenia to możesz zrzec się własności na rzecz innego gracza poprzez zakładkę „oddaj team”. Jeśli chciałbyś dołączyć do innej drużyny musisz wcześniej również oddać swój team – nie można być jednocześnie członkiem/założycielem więcej niż jednego teamu!

Team vs Team - pojedynki drużynowe. Zasady, które tu panują podobne są do tych, które panują w zwykłych pojedynkach. Jest jednak kilka różnic. Atakować można teamy według całego rankingu bez ograniczeń, nie ma zdarzeń losowych a wygraną/przegraną stanowi część respektu całej drużyny oraz 10% tego co dana drużyna aktualnie posiadała na koncie w pitstopie. O tym, która drużyna wygrywa pojedynek decyduje system przeliczając wszystkie statystyki obu teamów według określonego wzoru – drużyna, której statystyki po przeliczeniu są wyższe wygrywa pojedynek.

Praca - to miejsce gdzie możesz uzyskać dodatkową gotówkę na zakupy w grze nawet kiedy śpisz. Aby rozpocząć pracę należy po prostu wybrać określoną ilość godzin. Wysokość wynagrodzenia jest zmienna – stawka za godzinę wzrasta wraz z poziomem kierowcy. UWAGA! W czasie pracy nie możesz brać udziału w żadnych wyścigach ani pojedynkach do momentu upłynięcia zadeklarowanej przez Ciebie ilości godzin!

Stacja paliw - każde auto spala określoną ilość paliwa w zależności od rodzaju wyścigu czy pojedynku. Musisz pamiętać o tym by przed wyścigiem/ pojedynkiem mieć w baku określoną ilość paliwa, w przeciwnym razie nigdzie nie pojedziesz. Cena paliwa jest zmienna i określana na podstawie prawdziwej średniej ceny paliwa danego dnia w Polsce.

Warsztat - to miejsce, w którym możesz wyposażyć swój wóz w masę dodatków podnoszących jego osiągi. Każda część podnosi statystyki Twojego samochodu o określoną wartość. Musisz pamiętać o tym, że do każdego samochodu możesz kupić tylko jeden element z każdej kategorii. Po zakupie należy udać się do swojego garażu by założyć zakupione części.

Garaż - to miejsce, w którym możesz sprawdzić czym aktualnie jeździsz, jakie są osiągi Twojego wozu oraz zakładać/zdejmować części zakupione w warsztacie. Części jakie posiadasz widoczne są zawsze poniżej Twojego wozu. Jeśli zechcesz zdemontować jakąś część musisz liczyć się z tym, że to też kosztuje, dlatego bez względu na rodzaj zdejmowanej modyfikacji musisz zapłacić za demontaż 1000zł.

Bank - to najbezpieczniejsze miejsce na przechowywanie gotówki. Wpłacając pieniądze do banku masz pewność, że będą tu bezpieczne i np. nie stracisz ich podczas pojedynku. Za każdą wpłatę środków bank pobiera opłatę w wysokości 2% wpłacanej kwoty.

Autosalon - w tym miejscu możesz nabyć zupełnie nowy samochód. Ilość dostępnych samochodów zależy od poziomu kierowcy. Im wyższy poziom tym więcej samochodów będzie odblokowanych i możliwych do kupienia.

Kupiec - kupiec to osoba, która w razie potrzeby odkupi od Ciebie samochód za gotówkę proponując za każdym razem 50% wartości pojazdu wraz z założonymi modyfikacjami.

Zajazd - to miejsce, w którym możliwa jest wymiana zdań i opinii miedzy wszystkimi użytkownikami. Korzystając z czatu należy pamiętać o dobrym zachowaniu! Zabronione jest używanie słów uznawanych potocznie jako wulgarne, spamowanie, reklamowanie innych serwisów oraz wklejania linków (wyjątkiem są linki nie powiązane z grą np filmy z youtube czy linki do ciekawych artykułów, zdjęć itp)– wszelkie przejawy niewłaściwego zachowania prędzej czy później skutkują zawieszeniem konta.

Poczta - skrzynka pocztowa to zakładka, w której możesz odebrać wiadomości od innych użytkowników. Gdy otrzymasz nową wiadomość w menu będzie widoczna koperta informująca Cię o tym fakcie.

Ustawienia - to Twój osobisty mini panel sterowania, w którym możesz zarządzać swoim kontem gracza. W ustawieniach masz możliwość edycji swoich danych, zmiany adresu email oraz zmiany hasła. Własnie tutaj możesz również zrezygnować z gry i zamknąć swoje konto. Musisz jednak pamiętać, że jest to operacja nieodwracalna więc dobrze się zastanów!

Pożyczka - w tym miejscu masz możliwość uzyskania szybkiej gotówki. Są na to 2 sposoby. Link referencyjny oraz SMS Premium. Linki referencyjne to dobry sposób na stałe dochody. Możesz wysyłać je do znajomych, umieszczać na forach internetowych lub w opisie swojego komunikatora. Każda osoba, która wejdzie w ten link zasili Twoje konto o określoną sumę z przedziału od 10 do 1000zł. Na jedną osobę przypada tylko jedno zasilenie (jeśli ta sama osoba wejdzie w Twój link więcej niż raz to za każde następne wejście nie otrzymasz już pieniędzy) a kwota przyznawana jest losowo przez system. Drugim sposobem na szybką gotówkę są wiadomości SMS Premium. Wysyłając sms otrzymasz we wiadomości zwrotnej unikalny kod, który należy wpisać w przeznaczone do tego celu pole. Po wpisaniu kodu do Twojego konta automatycznie zostanie przypisana określona kwota. Im wyższa wartość SMS tym większe korzyści.

Giełda - na giełdzie możesz kupić lub sprzedać samochód. Aby wystawić swój samochód na giełdę należy wybrać opcję „sprzedaj swój samochód”. System automatycznie wyświetla podstawowe informacje o Twoim samochodzie, ale zawsze to użytkownik sam decyduje za jaką kwotę chce wystawić samochód. Pamiętaj, aby sztucznie nie zawyżać ani nie zaniżać ceny! Na giełdzie możesz oczywiście również kupić sobie nowy wózek. Bardzo często wystawione samochody są już mocno zmodyfikowane przez swoich użytkowników więc można upolować bardzo dobry samochód w przystępnej cenie. Aby sprawdzić jakie części założone są w danym samochodzie wystarczy najechać kursorem myszki na ikonę „info”. W przeciwieństwie do autosalonu, na giełdzie nie ma również ograniczeń co do poziomu kierowcy. Możesz kupić każdy z wystawionych samochodów jeśli tylko Cię na niego stać :)

Wyloguj - wylogowanie z gry


xracer.pl 2009-2011
By implanty Gliwice